تحلیل تکنیکال چیست ؟ همه تغییرات در نمودار ها

تحلیل تکنیکال چیست ؟ همه تغییرات در نمودار ها

5
(7)

تحلیل تکنیکال چارچوب قیمتی است که معامله گران حرکت قیمت را در آن بررسی می کنند. و با واکنش قیمت نسبت به سطوح اقدام به خرید یا فروش می کنند.

همه چیز در نمودار ها و تحلیل تکنیکال

تحلیل گران تکنیکال بر این باور هستند که همه چیز در نمودار ها و تحلیل تکنیکال مشخص است بسیاری از معامله گران تکنیکال اصلا اخبار را بررسی نمی کنند تحلیل بازار های مالی انواع مختلفی دارد تحلیل فاندامنتال ، تحلیل سنتیمنتال  و تحلیل تکنیکال که در این مقاله آن را به طور کامل بررسی می کنیم.

تاثیر اخبار در تحلیل تکنیکال

شاید در قیمت ها دیده باشید که قبل از انتشار خبر مهم قیمت به سمتی حرکت می کند یا افزایش دارد و یا کاهش ممکن است افرادی از نتیجه خبر آگاه باشند و با حجم بسیار زیادی اقدام به خرید و فروش کنند شما می توانید قبل از انتشار خبر با بررسی قیمت نتیجه خبر را پیدا کنید اخبار در فارکس معمولا با باعث افزایش ارزش یک ارز یا کاهش آن می شوند که قیمت ها آن را به شما نشان می دهند.

تاثیر گذشته قیمت در قیمت آینده

قیمتی که قبلا معامله گران زیادی اقدام به فروش کرده اند و قیمتی که معامله گران اقدام به خرید کرده اند می تواند در آینده نیز تکرار و به عنوان یک حمایت یا مقاومت شناخته شود ولی چگونه؟ بگذارید با مثالی این مورد را بیشتر توضیح دهیم ، مثلا قیمت انس جهانی طلا با قیمت 1850 دلار سقف و قیمت 1630 دلار به عنوان کف بوده است اگر روند ما صعودی باشد و قیمت حال 1750 دلار باشد معامله گرانی که سفارش خرید دارند در قیمت 1850 دلار یا کمی پایین تر مثلا 1845 دلار اقدام به بستن معاملات خود می کنند.

و معامله گرانی که سفارش فروش دارند با انتظار اینکه 1850 دلار سقف طلا است حجم فروش خود را در آن نقطه افزایش می دهند و همچنین معامله گران زیادی هم در قیمت 1850 دلار سفارش فروش قرار می دهند تا زمانی که قیمت به آنجا رسید سفارش فروش باز شود و به همین سادگی روند ما از 1850 دلار مجدد نزولی می شود .

ولی ممکن است قیمت بعد از یک اصلاح سقف خود را شکسته و بالا تر رود که این نشان دهنده قدرت خریدار و عدم تصمیم فروش توسط معامله گران است .

الگو های قیمتی در تحلیل تکنیکال

شما می توانید با بررسی کردن الگو های قیمتی در گذشته بازار نمونه های مشابه آن را در قیمت حال بازار پیدا و تصمیم به معامله بگیرید . مثلا الگوی فشردگی قیمتی را در نظر بگیرید و زمانی که قیمت از یک سمت حرکت کرد وارد موقعیت خرید یا فروش شوید.

مانند تصویر زیر زمانی که قیمت از حالت فشردگی به سمت بالا حرکت کرده است می توانیم وارد خرید شویم.

تحلیل تکنیکال
تحلیل تکنیکال

روش های تحلیل تکنیکال کدام است؟

روش های زیادی برای تحلیل تکنیکال وجود دارد برای شروع شما باید با کندل شناسی شروع کنید و آن ها را به خوبی یاد بگیرید چرا که پایه و اساس تحلیل تکنیکال هستند تمامی احساسات و تصمیمات معامله گران در کندل ها وجود دارد و شما می توانید قدرت خریداران ، قدرت فروشندگان و همچنین روند ها را تشخیص دهید . بعد از یادگیری کندل ها می توانید فیبوناچی و پرایس اکشن را بررسی کنید یا حتی الیوت و الگو های هارمونیک اینکه از چه روشی برای تحلیل تکنیکال استفاده می کنید اهمیت ندارد این مهم است که بتوانید برایند سود دهی داشته باشید .

فراموش نکنید که بعد از اینکه هر روش را یاد گرفتید حتما در حساب دمو و آزمایشی به خوبی تمرین کنید سپس حساب واقعی ایجاد کنید و اقدام به معامله کنید.

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد امتیاز: 7

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×
کتاب تحلیل بنیادی تکنیکال یا ذهنی