تحلیل سنتیمنتال چیست؟ چرا اهمیت بسیار زیادی دارد؟

تحلیل سنتیمنتال چیست؟ چرا اهمیت بسیار زیادی دارد؟

5
(13)

تحلیل سنتیمنتال نوع دیگری از تحلیل بازار های مالی است که کم تر معامله گری به آن توجه می کند حتما شما هم زمانی که صحبت از تحلیل بازار های مالی می شود تحلیل تکنیکال و فاندامنتال را به خاطر می آورید ولی تحلیل سنتیمنتال هم از اولیت بسیار بالایی برخوردار است؟

تحلیل سنتیمنتال دقیقا چیست؟

تحلیل سنتیمنتال یا sentiment به تحلیل احساسات گفته می شود این ساد ترین تعریف آن بود ، زمانی که یک معامله گر در حال خرید است معامله گر دیگری در حال فروش است اگر کمی دقت کنید هر دو به اطلاعات تکنیکال و فاندامنتال دسترسی دارند و هر دو پس از بررسی آن ها اقدام به معامله می کنند پس چرا معامله گری به دنبال فروش و معامله گر دیگر به دنبال خرید اینجاست که تحلیل سنتیمنتال خودش را نشان می دهد.

تحلیل سنتیمنتال چیست
تحلیل سنتیمنتال چیست

اهمیت تحلیل سنتیمنتال قبل از ورود به معامله

سود کردن در بازار از نظر هر کسی بسیار ساده است چرا که بازار های مالی یا صعودی هستند یا نزولی شما هم کافی است بهترین تصمیم را بگیرید که در چه زمانی خرید و در چه زمانی بفروشید ولی با وجود اینکه احتمال سود در بازار با انتخاب خرید یا فروش 50 / 50 است چرا بیشتر از 80دردصد معامله گران ضرر می کنند؟ دلیلی پنهان وجود دارد که به شما گفته نشده است؟

در جهت اکثریت حرکت کنید

ممکن از در زندگی برای موفقیت به شما گفته باشند باید بر خلاف حرکت عموم حرکت کنید ولی در بازار های مالی اگر چنین کاری کنید بزودی کل سرمایه خود را از دست می دهید منظورمان از عموم مردم در بازار های مالی افرادی که سرمایه کمی دارند نیست بلکه بانک ها و معامله گرانی است که توانایی تغییر جهت قیمت را دارند .

نقاط بازگشتی قیمت

نمودار یک ارز را در بازار فارکس در نظر بگیرید بررسی کنید چه اتفاقی باعث شده است قیمت از یک سطی کاهش یا افزایش پیدا کند معامله گرانی که در سقف قیمت به دنبال فروش بودند قطعا در کمی پایین تر و یا بالاتر ممکن است چنین تصمیمی بگیرند

به سیستم معاملاتی خود پایبند باشید

احساسات خود را درگیر معامله گری نکنید تا حد امکان سعی کنید به سیستم معاملاتی خود پایبند باشید اگر نمی توانید احساسات خود را مدیریت کنید سعی کنید قیمت ورود و خروج و همچنین حد ضرر و حد سود را تنظیم کنید و آن را تغییر ندهید اگر سیستم معاملاتی سود دهی دارید و قبلا در حساب دمو آن را تست کرده اید لازم نیست صبح تا شب قیمت ها را نگاه کنید تا تصمیم اشتباه بگیرید .


ترتیبی که برای خواندن مقالات"روش تحلیل"به شما پیشنهاد می‌کنیم:

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد امتیاز: 13

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×
کتاب تحلیل بنیادی تکنیکال یا ذهنی