کانال قیمتی چیست ؟ روش رسم کانال قیمت

کانال قیمتی چیست ؟ روش رسم کانال قیمت

4.5
(13)

برای تعریف ساده می توان گفت زمانی که قیمت بین دو خط موازی حرکت کند به آن کانال قیمتی می گوییم در ادامه به بررسی دقیق تر و روش رسم کانال قیمت خواهیم پرداخت .

کانال قیمتی و خط روند

در مقاله قبلی در مورد خط روند صحبت کردیم ، زمانی که بتوانیم سه کف قیمتی را به هم متصل کنیم و قیمت هر بار کف های بالا تر تشکیل داده باشد روند ما صعودی است و زمانی که قیمت سقف های پایین تر ایجاد کند و بتوانیم حداقل سه سقف پایین تر پیدا کنیم روند ما نزولی است و می توانیم خط روند نزولی رسم کنیم .

کانال قیمتی دقیقا مشابه خط روند رسم می شود فقط کاری که باید انجام دهید این است که بعد از رسم خط روند یک خط موازی با خط روند رسم کنید این خط روند موازی هم برای خط روند صعودی ، خط روند نزولی و خط روند رنج امکان پذیر است .

انواع کانال قیمتی
انواع کانال قیمتی

کانال قیمتی صعودی

در تصویر پایین یک نمونه کانال قیمتی صعودی را مشاهده می کنید قیمت با برخورد به کف های قیمتی افزایش و با برخورد به سقف های قیمتی کاهش داشته است این نشان دنده قدرت بین خریداران و فروشندگان است و زمانی که قدرت خریداران مانند تصویر زیر بیشتر باشد کانال قیمتی ما صعودی و اگر قدرت فروشندگان بیشتر باشد کانال قیمتی ما نزولی است . در نهایت یا قدرت خریداران بیشتر می شود یا فروشندگان و قیمت از این کانال قیمتی خارج می شود .

کانال قیمتی صعودی
کانال قیمتی صعودی

شکست مقاومت در کانال قیمتی

بعد از شکست می توانیم منتظر پولبک به کانال قیمتی باشیم و در آنجا خرید خود را انجام دهیم و اگر حمایت کانال قیمتی شکست می توانیم سفارش فروش باز کنیم .

میانگین امتیازات 4.5 / 5. تعداد امتیاز: 13

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است
×
کتاب تحلیل بنیادی تکنیکال یا ذهنی